Kopfbereich

lisanavigeerimine

Logo

Te olete siin:

Ravivaldkonnad


15-aastase pühendumisega võitluses harvikhaigustega, keskendub AOP Orphan raviviisidele hematoloogia & onkoloogia, kardioloogia & pulmonoloogia ning neuroloogia & psühhiaatria valdkondades, aga ka geneetilistele haigustele.

HematoOnkoloogia

Hematoloogia eriala tegeleb nii hea- kui pahaloomuliste verehaigustega, samas kui onkoloogia tegevusvaldkonnaks on vähkkasvajad.

jätka lehel HematoOnkoloogia

Kardioloogia ja pulmonoloogia

Kardioloogia valdkond keskendub südame-veresoonkonna haiguste uurimisele ja ravile. See valdkond kätkeb endas igasuguseid haigusi, mis on seotud südamega või mis häirivad normaalset südamerütmi. Südame-veresoonkonna haigusi võib tuvastada kõrge vererõhu, südame koronaartõve, arütmia või insuldi läbi. 

Pulmonoloogiavaldkond, mis kaasab ka pulmonaalse arteriaalse hüpertensiooni, keskendub kopsuhaigustele. 

Lisaks selle on on AOP Orphan aktiivselt tegev intensiivravi ja infektsioonhaiguste valdkonnas, sest infektsioonid ja intensiivravi on oluliselt seotud kardioloogia ja pulmonoloogiaga: Enamuses riikides on intensiivravi interdistsiplinaarse meditsiini üks alavaldkond. Intensiivravi eriline fookus on koondunud üksikute organite puudulikkusest tingitud eluohtlike seisundite ravile. 

Meditsiinitehnoloogia kiire areng on muutnud selle väga spetsiifiliseks erialaks, mis tegeleb keeruliste, eluohtlike, sealhulgas polüorganpuudulikkuseni minevate seisunditega.

Anestesioogia eriala hõlmab endas nii üld- kui lokaalanesteesiat, sh operatsioonieelne ja järgne ravi ning elutähtsate funktsioonide säilitamine operatsiooni ajal (väljavõte Austria koolitusmäärusest).

 

Infektsioongaiguste spetsifiline meditsiinivaldkond keskendub infektsioonide diagnoosimisele, sümptomaatikale, ravile ja profülaktikale.

jätka lehel Kardioloogia ja pulmonoloogia

Neuroloogia & Metaboolsed häired

Neuroloogiavaldkond keskendub närvisüsteemi ja lihastega seotud haigustele. Närvisüsteemi hulka kuuluvad aju, seljaaju ja perifeersed närvid.

jätka lehel Neuroloogia & Metaboolsed häired