Kopfbereich

lisanavigeerimine

Logo

Te olete siin:

HematoOnkoloogia


Hematoloogia valdkond on seotud nii hea- kui pahaloomuliste verehaiguste vormidega, samas kui onkoloogia valdkond on keskendunud vaid vähile. AOP Orphan on võtnud erilisse huviorbiiti müeloproliferatiivsed häired. Seda luuüdi haiguste gruppi iseloomustab vere progenitoorsete rakkude autonoomne proliferatsioon.

Essentsiaalne trombotsüteemia

Essentsiaalne trombotsüteemia on luuüdi haigus, mida iseloomustab vereliistakute (trombotsüütide) tugev üleproduktsioon. Trombotsüütide hulga suurenemine võib tekitada verehüüvete (trombide) ja verejooksude (hemorraagiate) tekke suurenenud riski.

jätka lehel Essentsiaalne trombotsüteemia

Polycythemia vera

Polycythemia vera (PV) ehk tõeline polütsüteemia on luuüdis vererakkudel esinev harvikhaigus, mille tagajärjel tekib peamiselt punavererakkude (erütrotsüütide) arvu krooniline tõus, misläbi väheneb vere voolavus.

jätka lehel Polycythemia vera

Primaarne müelofibroos

Primaarne müelofibroos on luuüdi häire ning seda klassifitseeritakse käesoleval ajal müeloproliferatiivseks haiguseks, kus luuüdi ebanormalset tüüpi tüvirakkude proliferatsiooni tagajärjel tekib fibroos või luuüdi asendumine kollagenoosse sidekoega. See tee tase, et aneemia vve leukopeenia esineb sageli sekundaarselt vvk seotud haigusena.

jätka lehel Primaarne müelofibroos

Krooniline müelogenoosne leukeemia

Krooniline müelogenoosne leukeemia (KML) on valgevererakkude vähk. See on leukeemia vorm, mida iseloomustab eeskätt luuüdi müeloidrakkude suurenenud ja reguleerimatu kasv ja nende rakkude kuhjumine veres.

jätka lehel Krooniline müelogenoosne leukeemia