Kopfbereich

lisanavigeerimine

Logo

Te olete siin:

Kardioloogia ja pulmonoloogia


Kardioloogia valdkond keskendub südame-veresoonkonna haiguste uurimisele ja ravile. See valdkond kätkeb endas igasuguseid haigusi, mis on seotud südamega või mis häirivad normaalset südamerütmi. Südame-veresoonkonna haigusi võib tuvastada kõrge vererõhu, südame koronaartõve, arütmia või insuldi läbi. 

Pulmonoloogiavaldkond, mis kaasab ka pulmonaalse arteriaalse hüpertensiooni, keskendub kopsuhaigustele. 

Lisaks selle on on AOP Orphan aktiivselt tegev intensiivravi ja infektsioonhaiguste valdkonnas, sest infektsioonid ja intensiivravi on oluliselt seotud kardioloogia ja pulmonoloogiaga: Enamuses riikides on intensiivravi interdistsiplinaarse meditsiini üks alavaldkond. Intensiivravi eriline fookus on koondunud üksikute organite puudulikkusest tingitud eluohtlike seisundite ravile. 

Meditsiinitehnoloogia kiire areng on muutnud selle väga spetsiifiliseks erialaks, mis tegeleb keeruliste, eluohtlike, sealhulgas polüorganpuudulikkuseni minevate seisunditega.

Anestesioogia eriala hõlmab endas nii üld- kui lokaalanesteesiat, sh operatsioonieelne ja järgne ravi ning elutähtsate funktsioonide säilitamine operatsiooni ajal (väljavõte Austria koolitusmäärusest).

Infektsioongaiguste spetsifiline meditsiinivaldkond keskendub infektsioonide diagnoosimisele, sümptomaatikale, ravile ja profülaktikale. 

Südame rütmihäired

Südame rütmihäire tekib siis, kui on probleeme südame löögisageduse või rütmiga. Süda lööb liiga aeglaselt, liiga kiiresti või ebaregulaarse rütmiga. Mõned rütmihäirete tüübid on täiesti ohutud, kuid mõned võivad olla eluohtlikud. Seetõttu on alati kõige parem saada selle kohta arstilt arvamus.

jätka lehel Südame rütmihäired

Pulmonaalne arteriaalne hüpertensioon

Pulmonaalne arteriaalne hüpertensioon (PAH) on harvaesinev haigus, mis põhjustab pulmonaalse vaskulaarse vastupanuvõime tõusu ja vererõhu tõusu kopsuvereringes. Verevoolu vähenemine läbi kopsude toob endaga kaasa organismi puuduliku hapnikuga varustatuse. Selle tagajärjel tekib patsiendil letargia, õhupuudus ja tegevusjõuetus. Kui PAH jätta kahe-kolme aasta jooksul pärast diagnoosimist ilma ravita, lõpeb see eluohtliku südamepuudulikkusega. Varajane diagnoosimine ja õige ravi on selle haiguse prognoosi ja elukvaliteedi tagamise seisukohast väga olulised.

jätka lehel Pulmonaalne arteriaalne hüpertensioon

Homosügootne perekondlik hüperkolesteroleemia

Homosügootne perekondlik hüperkolesteroleemia (HoPH) kuulub perekondliku hüperkolesteroleemia gruppi. Need on seotud kolesterooli ainevahetuse kaasasündinud häiretega, mis põhjustavad patsiendil, vaatamata normaalsele toitumisele, väga kõrget kolesteroolitaset veres. Eristatakse sagedamini esinevat heterosügootset perekondlikku hüperkolesteroleemiat ja väga harva esinevat homosügootset perekondlikku hüperkolesteroleemiat.

Jätka lehel Homosügootne perekondlik hüperkolesteroleemia