Kopfbereich

lisanavigeerimine

Logo

Te olete siin:

Neuroloogia & Metaboolsed häired


Neuroloogia valdkond on spetsialiseerunud närvisüsteemi ja lihashaigustele. Närvisüsteem koosneb ajust, seljaajust ja perifeersetest närvidest.
Psühhiaatria valdkond on välja arenenud neuroloogiast ning tegeleb vaimsete häirete tekkimise, diagnoosimise ja raviga.

Neuroloogilistel haigustel on erinevaid põhjusi ning neid võib üldjoontes jagada järgmisteks gruppideks: peavalud, aju veresoonte haigused, kesknärvisüsteemi infektsioossed haigused, hulgiskleroos (sclerosis multiplex), ajukasvajad, neurodegeneratiivsed haigused, perifeerse närvisüsteemi haigused ja närvi-lihas haigused.

AOP Orphan keskendub mitmetele neuroloogia valdkonnas esinevatele harvikhaigustele.

Huntingtoni tõbi

Huntingtoni tõbi on kesknärvisüsteemi mõjutav geneetiline häire, mis põhjustab ajurakkude süvenevat taandarengut. Selle tagajärjel halvenevad motoorsed oskused ja kognitiivsed võimed ning tekivad ka käitumisraskused.

jätka lehel Huntingtoni tõbi

Agiteeritus

Agiteeritus on paljude krooniliste psüühikahäirete nagu skisofreenia ja mania tõsine, häiriv ja patoloogiline tüsistus. Psüühikahäirete all kannatab ligikaudu viis miljonit täiskasvanud inimest terves Euroopas. Agiteeritust määratletakse “Vaimsete häirete diagnostika ja statistika juhendi” järgi kui “ülemäärast motoorset aktiivsust, mis on seotud sisepingete tundega”.

jätka lehel Agiteeritus